חיפוש

הצבע הנבחר לשנת 2020

עודכן: 25 באפר׳ 2020

צבע השנה של פנטון- כחול קלאסי PANTONE 19-4052


כבר יותר מ-20 שנה הכריזה חברת הצבעים המפורסמת על צבע השנה שלה, וההכרזה הזו משפיעה מאוד על מגמות שונות בעיצוב - מאופנה, דרך עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי ועד עיצוב פנים. תהליך הבחירה של פנטון מנתח את המגמות החברתיות המובילות בתחומים שונים - טיולים, אופנה, ספורט, כלכלה ועוד, ועל פי ניתוח זה מתקבלת ההחלטה.

כך למשל, בשנה שעברה, 2019, צבע השנה של פנטון היה קורל חי. ב-2018 בחרו בפנטון סגול וב-107 ירוק.

השנה הכחול זכה לטייטל המכובד. "מעניק רוגע, ביטחון ותחושת חיבור ומדגיש את הרצון שלנו לבסיס יציב ואמין, במיוחד בתחילתו של עידן חדש", כך נכתב בחברת הצבעים המפורסמת פנטון עם ההכרזה על צבע השנה ל-2020, הצבע שפותח את העשור החדש. הצבע הנבחר הוא "כחול קלאסי" ובפנטון מסבירים: "הוא אלגנטי, מזכיר שמיים של בין ערביים ויש לו תכונות מרגיעות". לפי פנטון, בתקופה של חוסר ביטחון וחוסר יציבות בעולם עם הכניסה לעשור החדש, מתחזק הצורך לשלווה ורוגע. הצבע הכחול הקלאסי מספק בדיוק את זה, ולכן הוא זה שנבחר להיות הצבע המוביל של 2020. עוד מוסיפים בפנטון שבתקופה שבה הטכנולוגיה מואצת, מתגבר הצורך בצבע שמספק תחושה של הגנה. הכחול הקלאסי אינו אגרסיבי והאינטראקציה איתו חיובית, ולכן הוא מפחית את החששות העולות נוכח הקדמה הטכנולוגית.


צבע השנה של נירלט - IS 0107 PROSPERITY

גם השנה, בהמשך למסורת השנים האחרונות, בוחרת חברת נירלט להציג את צבע השנה שלה. הבחירה בצבע מתרגמת באופן ויזואלי את הלך הרוח החברתי, הכלכלי והפוליטי השוררים כיום לצד בחינה מושכלת של הסגנונות, החומרים והגוונים שיבלטו בנוכחותם במהלך השנה הקרובה ויקבלו נוכחות גם בסביבה הביתית. רבים מאיתנו חיים בשגרת יומיום לחוצה, אחוזת תזזית ומלאת אתגרים. העולם הטכנולוגי והמתקדם שבו אנו חיים הוא עולם עם קצב חיים שמשתנה במהירות חסרת תקדים. עולם חומרי והישגי, שמחייב אותנו להתמיד במרדף הקיומי אחר דאגה לכלכלה ולפרנסה טובה ומערער לא פעם על היציבות הפיזית והנפשית שלנו. צבע השנה של נירלט IS 0107 טומן בחובו את אי המבטחים האישי, החם והמחבק שלנו. צבע עמוק ומעושן שמשלב גווני ורוד רוויים עם נגיעה טבעית של גווני אדמה חומים. הצבע הבלתי שגרתי מטעין אותנו באנרגיות טובות וחיוביות ומאפשר לנו להגשים חלומות ולשגשג במעשינו. מדובר בגוון שיכול לשוות לחלל מראה גברי או נשי ומחבר לאותה ערגה קסומה לעולם ישן וטוב יותר, לחום אנושי ומהווה מעטפת נהדרת לקירות עם זיכרונות. התחושה המתוחכמת שהצבע מעביר היא בטוחה ויציבה ולכן מומלץ להשתמש בו בחדר השינה, בחדר העבודה ואפילו בחדר המגורים המרכזי. צבע השנה עובד בצורה נהדרת עם גווני ירוק שונים, חמרות, גווני סגול וייראה נהדר בשילוב של עץ כהה, פליז, נגיעות מוזהבות ופריטי ריהוט אקלקטיים, שנאספו ממקומות שונים בעולם ומתקופות שמעלות בנו חיוך רחב. שילוב של הגוון IS 0107 בפלטות שונות, יהווה בסיס צבעוני לסגנונות עיצוב רבים. לדוגמא, אם נשלב את הגוון העמוק והנהדר עם גווני מוקה וגוונים של פסטל נוכל לחוות אותו ממלא את החלל ברוך נורדי חמים ומחבק. לשיק בוהמייני צבעוני ומלא תעוזה, ירוקי עד כהים מאד בשילוב זהב יצרו בדיוק את המראה הנחשק. לסגנון קצת יותר מודרני נשלבו עם עץ, גווני שחור ולבן ואלמנטים גרפיים חדים, כל אלה יעבדו נהדר יחדיו.לעוד כתבות מעניינות


23 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול